BB-PWL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gainery...

Goto down

Gainery... Empty Gainery...

Odoslať  Admin So december 12, 2009 12:42 am

tento clanok bol okopirovany z fora posilnovanie.sk

Gainer, maltodextrín a glukóza

Gainer

Gainer je sacharidovo - proteinova zmes používana v objemovej priprave na zvysenie vahy. Gainer je v svojej podstate náhrada obycajneho jedla to znamena ze ak mate dobru stravu , gainer nepotrebujete , gainer je vhodný pre ludi s rychlym metabolizmom ktory maju problem zvysit svoju hmotnost a je pre nich jednoduchsie nez tuhe jedlo vypit shake z gaineru. Množstvo sacharidov sa v gaineroch pohybuje večinou okolo 60 až 70 % , bielkovin od 10 do 30 % . Ako jedna dávka sa večinou používa 50 - 80 g . Rozdiel medzi kvalitnym a nekvalitnym gainerom je v druhu sacharidov, zatial co lacnejsie gainere pouzivaju vecinou rychle sacharidy , tie kvalitnejsie pouzivaju skor pomalšie. Vaha pojde nahor v oboch pripadoch ale z rychlych sacharidov to pojde viac do tukov.

Gainery... Btmega


Glukóza

Glukóza alebo hroznový cukor (D-glukóza aj dextróza alebo škrobový cukor) je monosacharid patriaci medzi aldohexózy.

V chemických vzorcoch oligosacharidov a polysacharidov sa značí symbolom Glc. V čistom stave je glukóza biela kryštalická látka so sladkou chuťou.

Glykemický index glukózy je 100 , to znamená že glukóza je vynikajúcim zdrojom rýchlej energie, používa sa do pred a po tréningových nápojov na doplnenie glykogénu. Po požití glukózy sa zvýši hladina inzulínu v krvy čo sa využíva napŕíklad aj pri užívani kreatínu kde je používaný inzulín ako transportné médium.
Gainery... Glukoza

Maltodextín

Maltodextrin je vynikajucim zdrojom sacharidov pred a po treningu. Používa sa do pred a po treningovych napojov.Plni podobnu ulohu ako glukoza rozdiel však je že narozdiel od glukozy nema sladkastu chuť (osobne ho najprv necitim vobec a tak po 2 sekundach pride taka pachuť :? ) ma glykemický index 105 . A štiepi sa na glukozu až v tráviacom trakte. , prave koli tomu sa maltodextrin ku kreatinu nepouziva , nevyvola problemy v zaživacom trakte . 100 g maltodextrinu rovnako ako glukozy ma približne 1800 kj

Gainery... 290

Ak by sa ma chcel niekto opytat preco tu davam tie obrazky tak preto lebo sa mi tu pačia

Admin
Admin

Počet príspevkov : 6
Join date : 12.12.2009

https://bodybuilding.slovakforum.net

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.